امروز : جمعه
31. فروردين 1397
5. شعبان 1439
20. آوریل 2018
اطلاعیه در خصوص جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل به مناسبت گرامی داشت هفته دولت مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

اطلاعیه در خصوص جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل به مناسبت گرامی داشت هفته دولت

به اطلاع کلیه محققان، مخترعان، نوآوران و فعالان حوزه علم، فناوری و نوآوری در استان می‌رساند سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل»، فناوری و تجاری‌سازی در عرصه ملی در طول هفته دولت به مدت 3 روز توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار خواهد شد و غرفه ای نیز برای نمایش نوآوری ها و دستاوردهای استان چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده است که امکان معرفی طرحهای برگزیده استان را فراهم می سازد. لذا از کلیه افراد مخترعین، شرکت های دانش بنیان، مراکز آموزش عالی، موسسات پژوهشی دولتی و غیر دولتی، ‌سازمانها،‌ مراکز رشد و دفاتر ارتباط با صنعت مستقر در استان دعوت می آید نسبت به ارائه طرح های واجد شرایط خود تا تاریخ 90/4/20 بر اساس دستورالعمل پیوست اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

* اهداف:

1- ارج نهادن به مقام شامخ فناوران، پژوهشگران، مخترعان و نوآورانبرتر در عرصه ملی از طریق شناسایی و معرفی طرح های فناورانه برتر در زمینه های مختلف علمی، فناوری و صنعتی.

2- فراهم آوردن زمینه های لازم جهت توسعه و تعمیق همکاری های علمی و فناوری بین مراکز علمی، صنعتی و فناوری.

3- بررسی راهکارهای منلسب، سهل و ممکن در راستای تجاری سازی دستاوردهای علمی و فناوری استان.

4- ارائه دستاوردهای حاصل از تجاری سازی نتایج حاصل از فناوری و نوآوری

* مخاطبان:

1- کلیه شرکت های دانش بنیان واجد شرایط به ویژه آن دسته از شرکت های دانش بنیانی که به نحوی مشمول حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی قرار گرفته اند.

2- مراکز رشد.

3- مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی.

4- ستادهای فناوری های راهبردی.

5- کانون های هماهنگی دانش و صنعت(دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاها)

6- انجمن های علمی، سازمان های مردم نهاد در عرصه علم و فناوری در سراسر استان

7- نهادهای ارایه دهنده خدمات توسعه فناوری (صندوق های حمایتی، مالکیت فکری و ... )

8- نخبگان، مخترعان، و محققان آزاد

9- رسانه ها و مطبوعات مرتبط

10- سرمایه گذاران و شرکت های واسطه ای

* فرآیند پذیرش و ارزیابی:

1- ثبت درخواست متقاضی شرکت در جشنواره در سامانه دبیرخانه

2- بررسی و تصمیم گیری در مورد طرح متقاضی شرکت در جشنواره توسط کارگروه پژوهش، فن آوری و نوآوری استانی

3- ارسال طرح های مصوب به دبیرخانه مرکزی

4- بررسی طرح های شرکت کننده در نمایشگاه توسط هیأت داوران جشنواره و اعلام نظر به کارگروه استانی

5- معرفی طرح های برتر و غرفه های نمونه

* شرایط شرکت در نمایشگاه:

1- متقاضی شرکت در نمایشگاه باید درخواست خود را با تأیید کارگروه، از طریق کد شناسه برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال نماید و تأیید دبیرخانه را اخذ نماید. در غیر این صورت دبیرخانه مرکزی هیچ گونه تعهدی نسبت به اختصاص فضا و حضور طرح تأیید استانی را ندارد.

2- کمیته اجرایی نمایشگاه حق پذیرش و یا رد درخواست متقاضی را برای خود محفوظ می دارد.

3- در طراحی فضای نمایشگاهی (فضای سرپوشیده و باز) و تخصیص غرفه ها به متقاضیان، کمیته اجرایی با حفظ مصالح عمومی نمایشگاه و نیز حقوق سایر شرکت کنندگان، دارای اختیار تام بوده و متقاضی نمی تواند نسبت به محل اختصاص یافته اعتراضی داشته باشد.

4- کمیته برگزاری محق به انجام هرگونه تغییر در جانمایی طرح های اعلام شده و چیدمان اولیه غرفه ها می باشد.

5- غرفه اختصاص داده شده به افراد حقیقی و یا حقوقی بدون کسب موافقت کمیته برگزاری نمایشگاه، مجاز به واگزاری و یا مشارکت با شخص ثالث نمی باشد.

6- متقاضیانی که مایل باشند به نحوی کارکرد ماشین آلات خود را به صورت عملی نمایش دهند باید حداکثر 10 روز قبل از افتتاح نمایشگاه با اعلام کتبی موافقت کمیته برگزاری نمایشگاه را کسب نمایند و موارد مورد نیاز را به اطلاع کمیته برگزاری نمایشگاه برسانند. ضمناً غرفه داران باید قبل از سیم یا کابل کشی برای استفاده در داخل غرفه حتماً با مسئول فنی سالن هماهنگی نمایند. در هر حال غرفه دار مسئول جبران کلیه خسارات احتمالی ناشی از کارکرد ماشین آلات خود به نمایشگاه می باشد.

7- امکان انتقال وسایل حجیم و سنگین با وزن بیشتر از 500 کیلوگرم به داخل سالن مصلی امکان پذیر نمی باشد. برای جابجایی وسایل با کمتر از 500 کیلوگرم، امکان در اختیار گذاشتن لیفتراک برقی فقط با درخواست قبلی ممکن می باشد.

8- انجام طراحی داخلی از قبیل نصب پوستر و غیره به عهده مجریان طرح های مستقر در غرفه است.

9- وسایل تبلیغاتی غرفه دار باید در محدوده غرفه اختصاص یافته ارائه شود. نصب هرگونه وسایل تبلیغاتی، پلاکارد و دیوار نویسی در خارج از غرفه ها پس از کسب موافقت کتبی کمیته برگزاری نمایشگاه امکان پذیر می باشد.

10- مسئولیت حفظ و نگهداری کالا در ساعات بازدید و ایام قبل از افتتاح و بعد از اختتام نمایشگاه بر عهده غرفه دار بوده و پس از پایان ساعات کار روزانه نمایشگاه و در ساعات غیر از بازدید که درب های سالن قفل و یا پلمپ می گردد. حفظ و نگهداری کالا به عهده برگزار کننده می باشد.

11- نگهداری و انباشت مواد اشتعال زا در داخل سالن نمایشگاه ممنوع است. در صورت نیاز به استفاده از این گونه مواد برای فعالیت های نمایشی، غرفه دار باید با کارشناسان رسمی اداره آتش نشانی مستقر در نمایشگاه هماهنگی نموده و مجوز کتبی دریافت نماید.

12- فروش کالاهای ارائه در غرفه ها در دوران برگزاری نمایشگاه ممنوع است. مذاکره و انعقاد قرارداد فروش در طول نمایشگاه بلامانع می باشد. همچنین انتقال کالا به خارج غرفه پیش از اتمام نمایشگاه نیز ممنوع است.

13- عرضه و نمایش هرگونه کالا، پوستر و تابلو برای معرفی محصولات خارجی ممنوع است.

14- کلیه عملیات ساخت اسکلت غرفه ها نظیر جوشکاری، نجاری و غیره در داخل سالن های نمایشگاه ممنوع می باشد و لازم است قطعات برای ساخت غرفه ها به صورت آماده جهت مونتاژ و نصب وارد سالن نمایشگاه گردند.

15-آن دسته از اختراعاتی که تنها به ثبت رسیده باشند، مجاز به شرکت و حضور در جشنواره و نمایشگاه نمی باشند، اما اختراعات تجاری سازی شده می تواند در جشنواره و نمایشگاه حضور یابند.

16-آماده سازی، آرایش غرفه ها و چیدن کالا باید 48 ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه تکمیل و به اتمام رسیده باشد و کلیه وسایل اضافی و صندوق های خالی از محوطه نمایشگاه خارج گردد.

17-استفاده از وسایل الکتریکی گرمایشی و آشپزی ، مانند اجاق و بخاری ممنوع است.

18-در طول برگزاری نمایشگاه، حمل و نقل لوازم مورد نیاز شرکت کنندگان و همچنین مواد غذایی به داخل سالن نمایشگاه فقط صبح ها قبل از شروع به کار نمایشگاه امکان پذیر است.

19-خروج کالا از سالن نمایشگاه در طول برگزاری نمایشگاه ممنوع است. بنابراین ، توصیه می شود غرفه دار از آوردن اقلام غیر ضروری اجتناب ورزد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دبیرخانه مرکزی کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری استان واقع در بنیاد نخبگان استان مراجعه و یا با شماره تلفن 03812261494 تماس حاصل نمایید.

* فرم ثبت نام متقاضی