امروز : جمعه
31. فروردين 1397
5. شعبان 1439
20. آوریل 2018
ديدار اجتماع نخبگانی چهارمحال‌وبختیاری با خانواده ایثارگران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
ديدار اجتماع نخبگانی چهارمحال‌وبختیاری با خانواده ایثارگران

همزمان با ایام‌الله دهۀ فجر رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری به همراه تعدادی از مسئولان و مستعدان برتر استان با خانواده‌های ایثارگران دیدار کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برنامه‌های فرهنگی مصوب و بنا به اصل الگوسازی برای مستعدان‌برتر، رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری به همراه جمعی از سرآمدان، اساتید دانشگاهی و مستعدان‌برتر با خانواده‌های ایثارگران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این برنامه، مجتبی بنیادیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری، تقویت روحیۀ خودباوری و وطن‌دوستی را یکی از لازمه‌های فعالیت نخبگان دانست و گفت: روحیۀ ایثار و از خودگذشتگی شهداء، جانبازان و ایثارگران دفاع‌مقدس بهترین الگو برای مستعدان‌برتر است.

وی افزود: امروز، زمان جهاد علمی است و جوانان باید بتوانند با الگوگیری از این افراد، در راه تعالی و پیشرفت کشور مصمم‌تر از گذشته گام بردارند.

بنیادیان با اشاره به اینکه نیروی‌انسانی متخصص و متعهد از سرمایه‌های اصلی کشور است، ادامه داد: توجه به نیازهای روحی و معنوی اجتماع نخبگانی و افزایش حس اعتماد به نفس آنان برای حضور فعال در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی، یکی از رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان است.

در ادامه، محمد صالحی؛ مشاور استاندار چهارمحال‌وبختیاری ضمن ابراز خرسندی از ارتباط دوسویۀ این دستگاه با بنیاد نخبگان استان و فعالیت‌های اثرگذار این مجموعه در شناسایی، هدایت و حمایت استعداد‌های برتر بومی، گفت: پرورش نخبگان در چارچوب فرهنگ ایرانی-اسلامی و بهره‌گیری از توانایی فکری و خدادادی آنان در کشور ، موجب هموار شدن بسیاری از چالش‌ها و مرتفع شدن مشکلات کشور خواهد شد.

صاحی در پایان یادآورد شد: اثرگذاری مثبت و ملموس در جامعه و در چارچوب نظام‌اسلامی ملاک نخبگی است وگرنه صرف برخورداری از مدارک دانشگاهی، از فرد نخبه نمی‌سازد. از سوی دیگر، مسؤولان نیز باید امکانات لازم و بستر مناسب را برای ارتقاء مهارت‌ها و توانایی‌های مستعدان‌برتر برای رسیدن به اثرگذاری فراهم کنند.