امروز : جمعه
01. تیر 1397
9. شوال 1439
22. ژوئن 2018
نشست ستاد اجرايي برنامه شهاب در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

نشست ستاد استاني برنامه ملي شهاب با حضور رييس بنياد نخبگان، مديركل آموزش و پرورش و روساي مناطق مجري برنامه شهاب در محل آموزش و پرورش استان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري:

مجتبي بنياديان، رييس بنياد نخبگان استان يكي از اهداف نظام آموزشي برنامه شهاب را فراهم كردن بستر مناسب براي شناسايي و شكوفا نمودن استعدادهاي دانش آموزان در پايه ابتدايي دانست و اظهار داشت: تبيين جايگاه اين برنامه براي مجريان طرح از اهميت زيادي برخوردار است و بايد عوامل ابعاد و ماهيت اين طرح را به خوبي درك كنند تا بتوانيم به اهداف طرح دست یابیم.

بنياديان با اشاره به اينكه پس از شناسايي دانش آموزان باید به هدايت آنها بپردازیم، گفت: در سال جاری تشكيل كميته مربوطه براي هدايت دانش آموزان مشمول اين طرح تشکیل خواهد شد تا جهت گيري درستي در اين خصوص صورت گیرد.

بنياديان با تاكيد بر اينكه هدايت دانش آموزان نه تنها بر عهده مجموعه آموزش پرورش و بنياد نخبگان مي باشد بلكه این امر بايد با همكاري سازمان هاي برون مدرسه اي اتفاق بيافتد.

بنياديان با بيان اينكه اين طرح در استان با همكاري آموزش پرورش به خوبي اجرا شده است و تا كنون توانسته ايم 12 منطقه از استان را به خوبي تحت پوشش قرار دهيم تصريح كرد: ضرورت دارد كميته نظارتي به خوبي عمل كرده و روند اجراي اين طرح را به درستي نظارت، بررسي و هدايت كند.

بهروز اميدي مديركل آموزش و پرورش استان، شناسايي، هدايت و حمايت دانش آموزان استعداد برتر را يكي از وظايف و رسالت هاي آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان كرد: برنامه ملي شهاب يكي از وظايف ذاتي آموزش و پرورش مي باشد كه مي تواند دانش آموزان مستعد را با جديت بيشتر شناسايي كرده و در مسير پيشرفت و اعتلاي كشور هدايت كند.

اميدي با تاكيد بر توانمندسازي مجريان برنامه به ويژه معلمان گفت: نيروي انساني مهمترين عامل موفقيت در هر فعاليتي مي باشد كه ضرورت دارد معلمان و عوامل به خوبي مهارت هاي لازم را ديده باشند تا برنامه هر چه بهتر و اثرگذارتر برگزار شود.

در ادامه نشست، روساي مناطق مجري برنامه شهاب، با ارائه گزارش عملكرد از اجراي برنامه شهاب در منطقه خود، به بيان نظرات و پیشنهادات خود در اين رابطه پرداختند.

لازم به ذكر است تا كنون برنامه شهاب در استان چهارمحال و بختياري 9 هزار و 681 دانش آموز ابتداي پايه چهارم، پنجم، ششم و هفتم را در 6 منطقه، ناحيه يك و دو شهركرد، بن، سامان، بلداجي و لاران، تحت پوشش قرار داده كه در سال جديد این آمار به 21 هزار و 50 دانش آموز ابتدايي می رسد و علاوه بر مناطق فوق كيار، فارسان، اردل، فلارد، بروجن و گندمان نيز تحت پوشش برنامه شهاب قرار می گیرد.