امروز : جمعه
01. تیر 1397
9. شوال 1439
22. ژوئن 2018
چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی ایران در شهرکرد برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

روز جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ در مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی ایران که با حضور رییس انجمن ملی ریاضی ایران، رییس بنیاد نخبگان استان، معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد و جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، تیم ها و نفرات برتر از سوی هیات داوران معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري:

دكتر مجتبي بنياديان، رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري طي سخناني در مراسم اختتاميه مسابقات رياضي دانشجويي ايران، اين رويداد را پراهميت دانست. وی به تشريح برنامه هاي بنياد ملي نخبگان پرداخت و ارائه تسهیلات و جوایز به دانشجوان برتر و اعضای هيأت علمي برتر را از جمله حمايت بنياد ملي نخبگان از دانشگاهيان برشمرد.

در ادامه بنياديان با طرح يك مسئله در خصوص گرايش بيشتر دانش آموزان به رشته هاي علوم تجربي پرداخت و افزود: در سطح آموزش و پرورش گرايش دانش آموزان به رشته علوم تجربي آن هم به دليل قبولي در چند رشته گروه پزشكي افزايش پيدا كرده است، كه  نشانگر عدم تمايل به ورود به رشته هاي رياضي فيزيك و مهندسي مي باشد.

بنياديان به اشاره به ضرورت تجديد نظر و فرهنگ سازي مناسب برای دانش آموزان در اين موارد، افزود: اين روند در آینده اثرات زيانباري براي رشته هاي گروه رياضي و مهندسي كشور بدنبال خواهد داشت.

وي در ادامه افزود: بر اين منوال دانش آموزان كه استعداد رياضي و فيزك بالاي دارند بر خلاف توانمندي خود وارد رشته هایي مي شوند كه ممكن است علاقه اي هم به آنها نداشته باشند و از طرف ديگر ورودي هاي رشته هاي رياضي و فني مهندسي دانشگاه ها را افراد نه چندان مستعد تشكيل خواهند داد.

بنياديان خاطر نشان كرد: انجمن هاي مرتبط مانند انجمن رياضي كشور و ساير مجموعه ها بايد براي اين مشكلات و معضلات مهم راهكارهاي مناسب ارائه دهند.

گفتنی است، این دوره از مسابقات در روزهای ۱۳ تا ۱۷ شهریور با حضور ۱۸۵ دانشجو و ۷۰ عضو هیأت علمی در قالب ۳۹ تیم از دانشگاه های سراسر کشور  در سه گرایش جبر، آنالیز و سوالات ابتکاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.