امروز : جمعه
01. تیر 1397
9. شوال 1439
22. ژوئن 2018
بازديد مستعدان برتر استان چهارمحال و بختياري از شركت صنايع هواپيما سازي ايران (هسا) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در راستاي حضور موثر مستعدين برتر و مخترعين در عرصه هاي مختلف علمي و پژوهشي و افزايش مهارت هاي تخصصي ایشان، برنامه بازديد علمي از شركت صنايع هواپيما سازي ايران (هسا)، روز سه شنبه 14 شهريور ماه 96 با حضور رييس بنياد نخبگان استان، تعدادي از مستعدان برتر و اعضای هيأت علمي دانشگاه شهركرد، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري:

در این برنامه شركت كنندگان در محل شركت صنايع هواپيما سازي ايران (هسا) با مراحل پیشینه، طراحی، ساخت هواپيما سازي آشنا شده و پس از آن با همراهی مسئولین مربوطه از قسمت های مختلف شركت هواپيماسازي از جمله، هواپيماهاي بدون سرنشين، تعمير و نوسازي هواناو (هاوركرافت)، ساخت هواپيماي بال ثابت نظامي، آزمايشگاه ها و مركز پژوهشي، مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات بازدید كردند.

رييس بنياد نخبگان استان در حاشيه اين برنامه گفت: اين سلسه بازديدها در راستای اجرای برنامه هاي مصوب بنیاد و با هدف آشنايي مستعدين و مخترعين از پیشرفت های علمی، فناوری و صنعتی كشور توسط توان فنی و مهندسی متخصصان ایرانی و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در مستعدین استان، برگزار می شود.

لازم به ذكر است شركت صنايع هواپيماسازي ايران (هسا) در شاهين شهر استان اصفهان در سال 1355تأسیس شده و متعلق به سازمان صنايع هوايي ايران است كه در زميني به مساحت 25 هكتار ایجاد شده است. از اين مقدار قسمتي به كارگاه و قسمتي به آشيانه هواپيماها اختصاص داده شده است. از قابليت هاي اين شركت مي توان به بهره مندی از خط توليد هواپيماهای بدون سرنشين، ساخت و نوسازي هواناو (هاوركرافت)، هواپيماهاي بال ثابت اشاره کرد. همچنین دارا بودن بزرگترين مركز طراحي هواگرد، بزرگترين مركز اویونیکی كشور، آزمايشگاه و مركز پژوهش قوي، مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات توانمند، امكانات تست و دارا بودن تعميرگاه مجهز براي هر محصول، از دیگر ویژگی های برجسته این شرکت می باشد. اين مجموعه شامل يك نيروگاه گازي 6/87 مگاواتي معروف به نيروگاه هسا است.