امروز : جمعه
31. فروردين 1397
5. شعبان 1439
20. آوریل 2018
نشست هم انديشي و تجليل از مستعدين برتر و مخترعين استان چهارمحال و بختياري برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

مراسم نشست هم انديشي و تجليل از مستعدين برتر و مخترعين استان با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، رييس بنياد نخبگان، رييس پارك علم و فناوري، تعدادي از مسؤلين و مستعدين و مخترعين استان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري:

در اين مراسم دکتر مجتبي بنياديان رييس بنياد نخبگان استان، تجليل و تقدير از مستعدين برتر و مخترعين استان را به نوعي قدرشناسی از نعمات الهی که همان استعدادهاي برتر استان به عنوان يكي از شاخصه هاي توسعه يافتگي مي باشند، دانست.

بنياديان بر لزوم شناسايي اجتماعات نخبگاني توسط مسئولين استان تأكيد كرد و خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه استان نخبه پرور بوده و داراي ظرفيت و پتانسيل فراواني مي باشد، مسئولين نقش مهم و كليدي در فراهم نمودن بستر مناسب براي رشد و پيشرفت آنها خواهند داشت.

رییس بنیاد استان بر نهادينه شدن فرهنگ دانش بنيان در نگرش مسئولين استان تاكيد كرد و گفت: بايد مسئولين ابعاد و ماهيت چنين اقتصادي را درك كنند و فرهنگ بهره مندی از توانایی های نخبگان و استعدادهاي برتر که پرچم داران اين اقتصاد با ارزش افزوده بالا هستند به جاي فرهنگ خام فروشي و بچه پولدار نفتی، جايگزين كنند.

بنياديان گفت: بنيادهاي نخبگان استاني، دستگاه هاي ميان بخشي مي باشند كه اميدوارم با هم افزايي دستگاه هاي ذي ربط به ويژه استانداري بستر مساعدی فراهم شود تا مستعدين برتر به استان بازگشته و به جامعه بومي خود خدمت رساني هدفمند داشته باشند.

وی با اشاره به اينكه اجتماعات نخبگان بايد تمام تلاش و استعداد خود را در راستاي توسعه و پيشرفت كشور بكار گيرند تصريح كرد: نخبه به كسي گفته مي شود كه بتواند تأثير بسزايي در حل مشكلات و پيشرفت جامعه داشته باشد و دين خود را بخاطر استعداد ذاتي و خدادادي به جامعه ادا كند، به دليل اينكه از منابع و دارايي هاي همين كشور استفاده نموده است.

سيامك سليماني معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، منابع انسانی را اصلی ترين سرمايه هر كشور دانست و خاطر نشان كرد: اگر امروز موفقيت هاي بزرگي در كشورهاي توسعه يافته مشاهده مي كنيم بخاطر اين مي باشد كه برنامه دقيقي براي حفظ و پرورش نيروي نخبه خود دارند.

وي در ادامه گفت: امروز شاهد اين هستيم كه كشورهاي توسعه يافته علاوه بر حفظ نيروهاي سرآمد خود، با فراهم نمودن بستري مناسب، افراد با استعداد، مبتكر و خلاق كشورهاي ديگر را نيز جذب مي كنند؛ چرا كه اين موضوع را به خوبي درك كرده اند كه نيروي انساني خلاق و مبتكر عامل توسعه يافتگي اقتصاد مي باشد.

سيامك سليماني گفت: اگر بخواهيم تحول اساسي در اقتصاد و پيشرفت كشورمان داشته باشيم، بايد به نيروي انساني كارآمد و كاربلد ارج نهاده و اقتصاد را به سمت اقتصاد دانش بنيان هدايت كنيم. زيرا اقتصاد دانش بنيان، اقتصادي پويا و دانش محور بوده و تبديل كننده علم به ثروت مي باشد.

وي در ادامه افزود: بايد زمينه اي براي بروز خلاقيت و ايده پردازي براي دانش آموختگان و دانشجويان فراهم شود. از آنجايي كه اين مهم از دوران دانش آموزي و دانشجويي شكل مي گيرد، آموزش و پرورش و دانشگاه ها نقش بسيار مهمي در هدايت درست افراد خواهند داشت.

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری با بيان اينكه شركت هاي دانش بنيان حلقه مفقوده دانشگاه و صنعت هستند و این شرکت ها زمينه ساز اشتغال جوانان اين مرز و بوم مي باشند، اظهار داشت: تنها راه حل برطرف كردن معضل بی کاری دانش آموختگان، حركت به سمت فعالیت های دانش بنيان و با ارزش افزوده بالا مي باشد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداری گفت: برگزاري چنين مراسم هايي بسيار پراهميت بوده و ضمن معرفي استعدادهاي برتر به مسئولين، مي تواند اعتماد مسئولين به آنها را براي سپردن مسئوليت هاي مهم استان فراهم نمايد.

شايان ذكر است در پايان مراسم از 18 نفر از مستعدين برتر و مخترعين سال 95 توسط بنياد نخبگان استان تجليل شد.